Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/www/magistraliter.cz/subdomains/libs/Nette/loader.php on line 19 Magistraliter
Administrace

Aktuality

2015-11-24 08:31:40

Přidání želatinových tobolek do seznamu surovin


Při přípravě dělených prášků lze zvolit použití různých velikostí želatinových tobolek. Lékárny používají většinou "standardní" velikosti tobolek "0" a "00", jelikož mají k dispozici příslušné strojky na plnění želatinových tobolek. Jelikož jsou však již několik let k dispozici jak strojky na menší velikosti tobolek - "1", "2", "3" a "4", tak příslušné tobolky, nabízejí se tak další možnosti v individualizaci pro příslušné pacienty - dětské i zvířecí.

Lékaři i zvěrolékaři tak mohou požadovanou příslušnou velikost tobolek uvést v subskripci receptu, např. M. f. pulvis, D. t. d. No. C (centum) ad capsul. gelatin. No. "1"


Z důvodu dostupnosti i dalších velikostí želatinových tobolek, než jsou velikosti "0" a "00", byly do seznamu zařazeny

 

tobolky želatinové č. 1

tobolky želatinové č. 2

tobolky želatinové č. 3

tobolky želatinové č. 4

 

Lékárny, které disponují strojkem na příslušnou velikost tobolek tak tuto svojí výhodu mohou prezentovat a uvést v seznamu svých dostupných "surovin". Velikosti "0" a "00" tím, že patří mezi standardy a že jedná se o poměrně velké tobolky, do seznamu záměrně zařazeny nebyly.

 

Věříme, že to pomůže zlepšit přehled dostupných velikostí tobolek v jednotlivých lékárnách. Bylo by tak vhodné, aby registrované lékárny v případě, že menšími tobolkami disponují, tuto informaci u své lékárny uvedly.

 

V sekci články naleznete Tabulku objemů používaných tobolek pro magistraliter přípravu.

 

PharmDr. Zbyněk Sklenář, Ph.D.


Zobrazeno 3833x


Zpět na seznam aktualit

Partnerské weby:Hafici.netKocici.netPtacci.netRybicky.netSkalky.netTerarka.netTipynavylety.net