Administrace

Nabídka publikace

Kniha

Nabízíme možnost zakoupení publikace Magistraliter receptura v dermatologii, 1. vydání za výhodnou cenu 1290,- Kč, včetně poštovného a balného.

Objednávku prosím provádějte prostřednictvím objednávkového formuláře. Do objednávkového formuláře uveďte počet objednávaných kusů, fakturační údaje, dodací adresu (je-li odlišná od fakturační), kontaktní osobu, telefonní číslo, e-mailovou adresu, zvolený způsob platby a převzetí zboží.

Po odeslání objednávky vyčkejte prosím na její potvrzení a výzvu k platbě (zaslání proforma faktury) nebo k převzetí zboží.

Odesláním objednávky vyjadřuje objednávající souhlas s obchodními podmínkami.

Způsoby platby a převzetí zboží:

  1. Platba předem převodem na účet, publikaci obdržíte poštou do 3 dnů po připsání částky na účet.
  2. Platba hotově při osobním odběru po dohodě na adrese: Fragnerova lékárna U Černého orla, Malostranské náměstí 14, Praha 1, se slevou 7 %, za 1200,- Kč

Objednávkový formulář


 

Rozsáhlá publikace, která zaujímá důležité místo mezi příručkami zabývajícími se magistraliter přípravou. Je vhodná nejen pro lékárníky, kteří zde naleznou přehled účinných látek a vehikul používaných v dermatologii a jejich charakteristiky, synonyma a inkompatibility, vlastní receptář s postupem přípravy a další užitečné informace, ale i pro lékaře a studenty farmaceutických a lékařských fakult.


Recenze knihy

Zbyněk Sklenář et al. : Magistraliter receptura v dermatologii

Tato kniha je dílem výjimečným, obsáhlým, záslužným a pracným. Doposud u nás knižně totiž nikdy publikace věnované magistraliter preskripci v dermatologii nevyšla (kromě útlého cyklostylovaného svépomocí vydaného Dermatologického receptáře prim. Ladislava Burgera z roku 1977 a malé kapitoly od doc. Kejdy v Prescriptiones magistrales z roku 1994). Také moderní učebnice dermatovenerologie věnují magistraliter preskripci málo prostoru. Generace dermatologů si dosud opisovaly zavedené recepty od starších kolegů, případně čerpaly ze zahraniční literatury. Často se též tvořily vlastní návrhy receptury - někdy více, jindy méně zdařilé. Jedná se o první dílo takové rozsahu, poskytující rozpisy receptur s klinickými poznámkami a současně s prověřenými farmaceuticko-technologickými informacemi. Znalost technologie přípravy magistralit je důležitá nejen pro lékárníky, ale i pro lékaře, aby měli představu, jaké kombinace jsou vhodné a realizovatelné, jak je příprava náročná, jaké inkompatibility či stabilitní problémy mohou nastat atp.

I když MS preskripce v současnosti poněkud ustupuje hromadně vyráběným externům (HVLP), stále má své místo. Především tam, kde je zapotřebí individuální lokální léčba, tedy i individuální receptura. Individualizace je v současné medicíně velmi zdůrazňovaným pojmem – v diagnostice, léčbě a v přístupu k pacientovi. A tak i když individualizovaná lokální léčba vychází z historických kořenů, má vysoce aktuální význam. Individuálně připravovaná dermatologická externa se uplatňují zejména v případech potřeby většího množství externa, intolerance či alergie pacientů na HVLP externa, nedostupnosti některých aktivních látek v oblasti HVLP. Také v případech, kde je třeba dle fáze choroby a i compliance pacienta zvolit vhodnou galenickou formu, kterou HVLP preparát nemá. Hromadně vyráběná externa obvykle obsahují jen jednu účinnou látku – zde má magistraliter preskripce výhodu v možnosti kombinovat více účinných látek současně, což je pro pacienta komfortnější. Ale právě kombinace mohou být ošidné. Často se v takových magistraliter recepturách setkáváme s „perlami“, a to nejen od lékařů-nedermatologů. Kniha je proto cennou příručkou jak pro investigativní lékaře k ověření správnosti nové receptury, tak pro revizi stávajících magistraliter receptur (viz např. často tradované chyby v rozpisech s kyselinou salicylovou, kys. boritou, ureou).

Kniha je systematicky pojatá – od historie magistraliter receptur, legislativy pro IVLP, zásad zevní léčby, přehledu vehikul až po těžiště publikace, tj. Receptář magistraliter extern. Receptář je rozdělen do skupin dle mechanismu účinku hlavních účinných látek. Každá položka je přehledně rozčleněna na podkapitoly, uvádějící složení, charakteristiku, indikace, kontraindikace, nežádoucí účinky, interakce, vlastní rozpis receptury, postup přípravy, upozornění, pokyny pro uchovávání a doporučenou použitelnost. V závěru knihy je seznam meziproduktů používaných v magistraliter přípravě, u každé položky doplněný o složení, charakteristiku, inkompatibility, pokyny pro přípravu a další praktické a technologické informace. Na něj pak navazuje přehled léčivých a pomocných látek s charakteristikou, informacemi o rozpustnosti, účincích a použití, dále pak výčet nejdůležitějších inkompatibilit, slovníček latinských zkratek a číslovek a slovníček synonym léčivých a pomocných látek používaných v magistraliter preskripci.

Kniha představuje pro praxi cennou a potřebnou publikaci a neměla by chybět v žádné lékárně ani v knihovně dermatologa. Je také vhodná pro všechny odbornosti, které se s magistraliter preskripcí setkávají (všeobecné lékařství, pediatrie, alergologie, gynekologie, ORL, oční aj.).

MUDr. Nina Benáková

Partnerské weby:Hafici.netKocici.netPtacci.netRybicky.netSkalky.netTerarka.netTipynavylety.net